•  

  userfiles/chorlirapl/top/0.jpg

   

 •  

  userfiles/chorlirapl/top/1.jpg

   

 •  

  userfiles/chorlirapl/top/2.jpg

   

 

 


3.10. - 6.10.2015

 

Chór Lira wyruszył w podróż po Polsce. Mieliśmy okazję odwiedzić liczne miejsca gdzie poprzez śpiew i materiały promocyjne zachęcaliśmy do odwiedzenia Rumi. Chcieliśmy pokazać Naszą piękną kulturę Kaszubską. Wykonując utwory w języku Kaszubskim.

Wszędzie zostaliśmy mile przyjęci i obdarowani wdzięczną publicznością. Był to czas obfitujący w koncerty, ale również mile i radośnie spędzony czas. Byliśmy m.in w: Gidlach, Częstochowie, Porębie Górnej, Ibramowicach, Licheniu Starym, Lądzie oraz Gnieźnie.

Wyjątkowo wzruszająca dla chórzystów była Msza Święta odprawiona w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze o godz. 18.00 3.10.2015r. Wśród wykonywanych utworów znalazł się utwór "Dzwoneczek Maryi" z solo wykonanym przez dyrygent Katarzynę Januszewską oraz kompozycje w języku kaszubskim w opracowaniu Tomasza Fopki. Utwory te zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach Mszy Św.

Szczególnie utkwił Nam w pamięci koncert, który odbył się w kościele św. Jana Chrzciciela w Porębie Górnej. Naszym celem było uświetnienie jubileuszu 700-lecia istnienia parafii. Liczna publiczność, która przybyła na koncert mogła usłyszeć w Naszym wykonaniu zarówno utwory muzyki kościelnej jak i świeckiej. W repertuarze znalazły się również utwory skomponowane przez ks. Stanisława Ormińskiego, który pochodzi właśnie z tej miejscowości i to dzięki Niemu miasto Rumia oraz Poręba Górna połączyła miłość do muzyki oraz ks. S. Ormińskiego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                         Zapraszamy na Fotorelację do Galeri Zdjęć